Danskompendium

 

 
Alla danser,i bokstavsording
AnnieNov2012
Ben Koopmanschap
Bugg
Danser, uppdelat pa länder\Albanien
Danser, uppdelat pa länder\Armenien
Danser, uppdelat pa länder\Bulgarien
Danser, uppdelat pa länder\Grekland
Danser, uppdelat pa länder\Israel
Danser, uppdelat pa länder\Kroatien
Danser, uppdelat pa länder\Makedonien
Danser, uppdelat pa länder\Romsk
Danser, uppdelat pa länder\Rumänien
Danser, uppdelat pa länder\Serbien
Danser, uppdelat pa länder\Sverige
Danser, uppdelat pa länder\Turkiet
Danser, uppdelat pa länder\Ungern
Danser, uppdelat pa länder\USA
Danser, uppdelat pa länder\Övriga
GRÄNSLANDSLÅTAR
kopanitsa
ljungnas2012
ljungnes2010
ljungnes2013
ljungnes2014
Nikolay-KPH-2012
Ojämna takter
rom
rom\unknown - DARMSTADT MAHALA DANCES 2013
Sasko-KPH-2012
Seglora 2014
seglora
seglora2012
seglora2013
Serbien2014

<root>
   
Alla danser,i bokstavsording
Adana 2, MK Erzerum, AR Kucano 2, MK Sheikane, AR 
Adana, MK Esmer, TU Kucano, MK Shirag, AR 
Aftanska Rachenica, BU Etere, GR Kucevacko kolo, SR Shirton ork, BU 
Aijsino oro,MK Fecioreasca 1, Baia Mare, RU Kukunesko, BU Shirton, dragsp, BU 
Aj dovedi veselo, MK Fecioreasca 2, Baia Mare, RU Kulsko horo, BU Shopsko horo, dragsp, BU 
Ajde Idan Jano, BU Fecioreasca, RU Kustendilsko rachenica, BU Shopsko horo, ork, BU 
Ajde razbole se, BU Fissouni, GR Körcsardas, UN Shopsko trojna igra, SR 
Ali Muhtarin oglu, TU Floricica, Mold., RU Lakovano kolo, SR Shopsko trojna, SR 
Alunelul amestecat, RU Frasia, GR Lamba, BU Shopsko, Zoran, SR 
Alunelul amesticat 2, RU Gaida 2, MK Lastavice, SR Siciliansk tarantella, IT 
Alunelul de briu, RU Gaida avasi, BU Lasu Sergö, UN Siganaki_Kws_parastash_sth_Rodo, GR 
Alunelul de mana, mod, RU Gaitanaki Rhodou, GR Leskov, långs., SR Sigma, vhlaskedans, SR 
Alunelul de mana, RU Galaunul de la Sapata, RU Leskovacka cetvorka, SR Siljancica 
Alunelul di briu din Mereu, RU Gankino - Malenka, BU Leskovacka, SR Sirba 2, RU 
Ambee Dagets, AR Gankino - snabb, BU Leskovacki - cacak, SR Sirba cu Naframa, RU 
Anaforita el Izela (Gallana-Matsouka), GR Gankino horo 1, BU Leskovaska, SR Sirba de Iasi, RU 
Apanw_sthn_triantafyllia_Dora_stratou Geampara de la Taprisar, RU Lesnoto ,MK (restaurantmusik) Sirba de la cinci, RU 
Aparanee Par, AR Geamparalele de la Vadu oii, RU Lesnoto-sirto, BU Sirba de la Dragasani, RU 
Apo pan ke ka (Matsouka), GR Geamparalele, RU Lest na prysti, BU Sirba de la sticlaria, RU 
Apo pan ke ka(Ak-dag maka), GR Geghama Shoorj Par, AR Letsina , GR Sirba de la Vrancea, RU 
Arap, MK Gelin halayi, TU Levendikos, GR Sirba din Flamenzi, RU 
Ararati Dashti Par, AR Gerakina, GR Levendikos, Tzemo, GR Sirba din Ialomita,RU 
Arcanul feciorilor(Younger Arcanul), RU Getiere(Argyroupolis), GR Lile, SR Sirba din Vrancea, RU 
Arcanul Moldavia, RU Getiere, GR Liljino kolo, SR Sirba primaveri, RU 
Arcanul(Kombination av Feciorilor och Batrinescl), RU Giatros, GR Limbo Rock, USA Sirba, Baia Mare, RU 
Arcanul, RU Ginka, BU Loorke, AR Sirba, RU 
Arcanul_batrinesc, RU Giwrgos Mpagiwkhs - Antama'm Palikari Loosne Shoghov, AR Sirto, MK 
Ardeleana 2, RU Gjurgjovdenska, MK Ludo horo, BU Sirtos , MK (restaurantmusik) 
Ardeleana, RU Glavnisko cetvorno horo, BU Ludo mlado, BU Sirtos Ep,GR 
Ardeleneste, RU Glezeni, BU Madimak, TU Sirtos sta tria, GR 
Argo Tic, GR Gniljane Magyar vagy negyes, UN Sirun Aghcheek, AR 
Arkan, UK Gnjilanski cacak, Vladica, SR Makazice, SR Skopski Cocek, MK 
Arnavuteasca, RU Govand, AR Makedonsk svit - GR Skopsko, Sasko, MK 
Asta'i hora mare, RU Govkazi Par, AR Makedonsk svit, GR Skudrinka 2, MK 
Athina, GR Graovsko - horo, BU Makedonsk svit, MK Skudrinka, MK 
Baba djurdja, MK Gravsko horo, BU Makedonske igre, MK Sofisko , MK (restaurantmusik) 
Baiduska, BU Grekisk okänd, GR Makedonsko Devojce, MK Sofisko, MK 
Baiduska, GR Gribovo, GR Makedonsko oro, MK Sofisko-Gerdan , MK 
Baintouska, GR Gruzanska svadba, SR Maleviziotikos, GR Sopkata, MK 
Balaceana, mod för GIF -12%, RU Halling från Österdalen, NO Malisevka, MK Sopska na poyas, BU 
Balaceana, mod för GIF, RU Hammerschmidtgesellen, TY Malisevsko horo, BU Sorucul (Maram.), RU 
Balaceana, utan turer, RU Hangul mod, RU Malo vlasko kolo långsam, SR Sorucul, RU 
balkanfolk 98 1, BU Hangul, RU Malo vlasko kolo, SR Sota, SR 
Ballaristos, GR Haniotikos 1, GR Maniotikos, GR Soufliotoda, GR 
Ballos, GR Haniotikos, GR Maramures, Baia Mare, RU Sourapia, GR 
Balta Dunareni, RU harmonika, IS Marijo, cero, Marijo, MK Sousta, GR 
Balta, BU Harsan Egan, AR Marino, MK Sousta_Rodou, GR 
Barbuncul din Nasaud, RU Harsanek, AR Martakan lorke, AR Sperveri, GR 
Batrineasca de la Arbore, RU Hasapikos, GR Marulen, MÖ Springlekar från Lima, SV 
Batrineasca, RU Hasaposervico, Växjö- GR Masko - berance, MK Sprska svadba, SR 
Batuta, Kari, SR Hasaposerviko, GR Maskoto oro, MK Srp svadb,långsam, SR 
Bavno horo, BU Hava Nagilam. IS Maskoto oro, Sasko MK Stara - sapcanka, SR 
Beejo, AR Hiton (Imera), GR Mastika, TU Stara djurdjevka, SR 
Bela rada, SR Hop Shorma-Hoy Nar, AR Mavromata, GR Stara planina, SR 
Berance 3, MK Hora - Campulungului, RU Menouis, GR Stara Vlajna, SR 
Berance 4, MK Hora a doua de la Goicea, RU Mesösegi, UN Staro - oro, SR 
Berance, - Gerdan, MK Hora banateana, RU Mirkovo kolo, SR Staro Makedonsko, MK 
Berance, MK Hora Buteleni, RU Mjatalo lenche, BU Staroselsko, SR 
Berati 1, GR Hora Corbasca, RU Moma pri majka, MK Stipski cacak - MK 
Berati, GR Hora de la Borca, RU Mono Gaita, GR Sto gu nema, SR 
Berovka - 8 akter, MK Hora de la Oravita, RU MooshSaoon, AR Stris, GR 
Berovka - 9 takter, MK Hora de la Ritipiti, RU Moravac, SR Strumicka petorka, MK 
Berovka, MK Hora de la Sascut, RU Moravac,Vladica, SR Strusko oro, MK 
Bicopuceanu, RU Hora de la Vaslui, RU Murguletul, RU Sukasko kolo 
Biljana platno belese, MK Hora de la Vrancea, RU Nad Ilan, IS sultana polkova, MK 
Bir nom dir, TU Hora de nunta - RU Neranzia, GR Sumadinsko kolo, SR 
Bitola mi roden kraj, MK Hora Dermanesti, RU Neveno mori veveno, MK Svadbarsko, MK 
Bitolsko svadbeno oro, MK Hora Dumbraveni, RU Nevestino, BU Svarlis, MK 
Blame it on the bossanova, USA Hora la patru, RU Nevestinsko oro, MK Svedbano, MK 
Boalisko horo, BU Hora Lautareasca, RU Nevesto licno bre kaleso, MK Svernato, BU 
Boalisko trakisko horo 2, BU Hora Lautereasca (gif), RU Ni ke dre, GR Svernato, MK 
Boalisko trakisko horo, BU Hora le put, RU Nikos Oikonomidis - Antikeri Svishtovsko horo, dragsp, BU 
Boenek (natvaril dobri ), BU Hora mare, Munt, RU Niska cocek, SR Svishtovsko horo, ork, BU 
Boiereasca, RU Hora Moldoveneasca - Lillian, RU Nor Bayazit Tomsara, AR Svit, Baia Mare, RU 
Boninoto 2 4-delar, BU Hora moldoveneasca, 2, RU Novo Zagorsko, BU Svrlijski cacak, SR 
Boninoto 7 8-delar, BU Hora moldoveneasca, RU Nuneasca, RU SVRLJIG, SR 
Boninoto, 2 4-delar, BU Hora Nunti, RU Oas (Maramures), RU SVRLJISKI CACAK, VLADICA, modifierad, SR 
Bracno oro, Martese Hora Pluii, RU Odeno oro, MK Svrljiski cacak, Vladica, SR 
Brandle de Quercy, FR Hora'n doue parti, RU Oh Johnny, USA Syrtos Makedonia, GR 
Bre dojvece, SR Horos tis Giknes, Papadia, GR Oj dovedi veselo, MK Syrtos Pylaias GR 
Briul batrin, RU Hutulca, RU Oj Sope sope, BU Syrtos Trakien, GR 
Briul lui Faicia, RU I Kleftes, GR Oj ti maro dilindaro, MK Syrtos, GR 
Briul lui Toma, RU I Vlaha, GR Okänd grek 2, Lillian, GR Systerpolskor n A. Rosen, SV 
Briul pe opt, RU Ibraim Odza, MK Okänd grek 3,Lillian, GR Tai tai, GR 
Briuletul de la Birka, RU Ice cream, USA Okänd grek 4, Lillian, GR Taltalla, AR 
Briuletul, RU Igna na dvamina, dragsp, BU Okänd grek. Lillian, GR Tamsara (Nikopolis), GR 
Buceagul, RU Igre iz okoline Bujanovca, SR Okänd pontisk, GR Tamsara (Tribizont), GR 
Bucemis 2, Zoran M, BU Igre iz okoline Laskovca, SR Okänd, BU Tamsara, GR 
Bucemis 3, BU Ihtimanska kopanitsa, BU Omal (Outsai), GR Taraneasca, RU 
Bucemis, acc, BU Ikariotikos, GR Omal 1-10, GR Tashginagneroo Par, AR 
Bucemis, Cavit, BU Ile ile, BU Omal Aplo 1-6, GR Tchopraz, BU 
Bucemis, Zoran M, BU Imate li vino, MK Omal Kars, GR Teaton Mountain Stomp, USA 
Bufcansko 2, MK Intimanski kopanica, BU Omal Karslidikon, GR That's Mathematics 
Bufcansko 3, MK Invertita , Baia Mare, RU Ooska Gokas, AR Tic Diplo, GR 
Bufcansko, MK Invertita, RU Op sa batuta, SR Tic Monon, GR 
Bug2, långs, SR Isruchanka, BU Opas 1, BU Tik, GR 
Bugarka 2 dubbel, långs., SR Issos, GR Opas 2, BU Timocke igre, SR 
Bugarka 2 dubbel, SR Istochna, MK Ovcarka Skudrinka,MK Tirge, TU 
Bugarka 2, SR Ivanovo oro, MK Ovcepolsko oro, MK Titara (Argyroupolis), GR 
Bugarka Dragan, SR Izgrala e Mezecinka, BU Ovcepolsko putrculka, MK Toci Mitra, BU 
Bukice, BU Izwyrli kondak, BU Paidusko, Lillian,MK Tocul, RU 
Bukice, MK Ja isprothi, SR Pajduska, BU Todorka, SR 
Bukitse 2, MK Jadna doce, MK Pajduskata, BU Toicovo oro, SR 
Bunjevka, SR Jannis Kostas, GR Pajdusko 3, MK Tommy, Katrin Csardas, UN 
Ca la breaza, RU Jannis Parathianos, GR Pajdusko horo, BU Toptisko (Pravo horo), BU 
Cacak 2, MK Jedu, SR Pajdusko, Sasko, MK Toska - Memede, MK 
Cacak, SR Jeni Jol 1, MK Palamakia, GR Tousarovsko, BU 
Cadinasca, RU Jianul, RU Papuselele, RU Traditionellt Grekiskt - Pentozalis Kos, GR 
Camce, MK Jo Jon, AR Paramithia, GR Trakisk hora 2, BU 
Capilna, RU Joc batrinesc, RU Payduska, GR Trakisk racenica - BU 
Cekuryankino, BU Joc de leagene din Dragomiresti, RU Pazardziska Kopanitsa, BU Trakisk racenica, BU 
Celebinsko, BU Joc din Slatina, RU Pazargana, GR Tramurisa(pi pisor), SR 
Cerkesko - fr Lillian, BU Joiana (kodansen), RU Pembe, SR Trei pazeste batrinesc, RU 
Cerkesko, BU Joiana (Lillian), RU Pentozali grigora, GR Trei pazeste, RU 
Cerkesko, MK Jovancica, SR Pentozali siganos, GR Treiliseste, RU 
Cetvorno 2, BU Jovancica, Vladica, SR Petka, MK Treiliseste, Viorel, RU 
Cetvorno, BU Jovane Jovanke, MK Petronino Kiril, BU Trendafilko, RU 
Cetvorno, Vladimir, BU Jove male mome, BU Petrunino, BU Tresenica, MK 
Chercorie ankino oro, AR Jurjena, AR Pirava Dae, BU Tri pati, GR 
Chicovata, MK Kaba Korcance - Gerdan, MK Plataniotiko nero, GR Trickey trickey, USA 
Chiparusa, RU Kacerac, SR Podaraki - Thymios_fostarkt, GR Trilisesti, RU 
Choros koftos, GR Kalac 3 - 4, SR Podrimsko oro Tripati, GR 
Cica obrevono kolo, SR Kalac 4 - 4, SR Polka efter Neptun_ SE Trite pyti, BU 
Cigancica 2, MK Kalac 5 - 4, SR Polomka, SR Triti pati, dragsp, BU 
Cigancica, MK Kalac 9 - 8, SR Polska 2 efter Neptun, SV Triti pati, ork, BU 
Ciganko, BU Kalajdzisko, MK Polska efter D. Danielsson , SV Triti Puti 2, BU 
Ciganski orient, SR Kalamatianos 1, Växjö- GR Polska efter J. Skar, SV Triti Puti, BU 
Cigansko skopsko oro, MK Kalamatianos 1, GR Polska efter Lejsme Per, SV Troaca, RU 
Ciobankat, AL Kalamatianos 2, GR Pompoorig, AR Troika, RY 
Ciocurlanul, RU Kalamatianos 2, Växjö- GR Pop Marinko, SR Trojanac, SR 
Ciro, KR Kalamatianos, Parios, GR Popova kerka, GR Trojanac, Vladica, SR 
Cloca, BU Kalendara Popovicanka, SR Trojno, MK 
Clopetelul, RU Kales Kate, BU Potrcano, MK Tropnalo oro, MK 
Corageasca, RU Kales more dimco, MK Povlekana, BU Trugnala rumjana, BU 
Coraghesti-hei Voirea, RU Kalga Machko, BU Pozavski drmes, KR Tsakonikos, GR 
Creitele, RU Kalga matcko 2, BU Poziv kolo, SR Tsamikos 2, GR 
Crna Gorka 1, MK Kalga mathko, dragsp, BU Pravo horo 1, BU Tsamikos, GR 
Crna Gorka 2, MK Kalon Korits (Matsouka), GR Pravo horo 2, Lillian BU Tsestos, GR 
Csardas, UN Kamischica Pazardzhik, BU Pravo horo 3, BU Tsolaki-Agar Magar, AR 
Cucersko, MK Karagouna, GR Pravo oro, MK Tsourtou, iozouz, GR 
Cumatrita - 10%, RU Kardamskata, BU Pravo severnesko horo, BU TVuppvisningsdans,Baia Mare, RU 
Cumatrita, RU Karsilamas, GR Pregyvane, BU Twelth Street Rag, USA 
Cuperlika, MK Kasap, BU Prepisor, SR Tzadik katamar ifrach, IS 
Cupino kolo, SR Kastrinos, GR Prespa U krusevo ogin gori, Leon, MK 
Cveke Beraska, MK Kastrinos, Trakien, GR Prespansko oro, MK U sest, SR 
Daicovo, Kiril, BU Katanka, MK Pripoianca, RU Udisteanca - RU 
Daicovo, Lillian, BU Kate kate, BU Prizren, SR Uzicka Carlama, SR 
Dailiana, GR Kavodoritiko, GR Pruzhinki, BU Vajte n'El Basan, MK 
Dajcovo horo, BU Kavrak eleno, BU Pusla Rumena, SR Valle e Zagroise 
Dalgata, BU Keremejli, SR Pusta mladost, BU Valle Kosovare 
Damul(Banat), RU Kesabtsee Bar, AR Pustupano oro, MK Valle Parmetare 
Dansul fetelor, RU Kharazan, AR Pörospols, NO Vallåtspolska efter Lejsne Per, SV 
Daronee yerker, AR Khosabee, AR Racenica na horo, Lillian, BU Vals efter L. Per, SV 
De sarit, RU Khum Khuma, AR Racenica, Kiril, BU Vals från Särna, SV 
De strigat, RU Kirovo horo Malko Tyrnovo, BU Racenitca na horo, Vladimir, BU Vana Oror Shoror, AR 
De tare, RU Kjupurlika, MK Radikalka, MK Vana Tsgnors, AR 
De trei ore pe dupa masa, RU Kleska, SR Raka, BU Varnanski cocek,dragsp, BU 
De-a lungul, RU Klistos Argithea, GR Rata, RU Varninski cocek, ork, BU 
De-nvartit, Baia Mare, RU Klistos Ypatis, GR Ratevka 2, MK Vasilikos, GR 
Debka daluno, IS Kljakane, BU Ratevka, MK Ve David, IS 
Debka kafrit, IS Koicovata, BU Roata de la Todora, RU Velgosko , ork, MK 
Debka mashnun, IS Kokoneste, SR Romano oro, MK Velgosko, MK 
Debki Miserlou, AR Kolubarski - vez, Vladica, SR Rosi kosi imam, BU Vicoveanca, RU 
Delilo, TU Kolubarski vez, SR Ruka 1, BU Virginia Reel, USA 
Demirhisarsko zensko oro, MK Konstantas, GR Ruka, BU Vlaha Konitsa, GR 
Der Zor, AR Kopacka - dragspel fr Lillian Ruka, kort, BU Vlajina, Vladica, SR 
Dervisko, MK Kopacka fr Lillian - Kopacka fr Lillian Ruka, Lillian, BU Vlascencuta de la Pietrosani, RU 
Despo, GR Kopacka, Vladica, SR Rumenka, SR Vlaske horo, BU 
Devetorka, MK Kopanica 1, BU Rumänsk klappdans, RU Vlaske igre, SR 
Dipat (tribizont), GR Kopanitsa 2, dragsp, BU Rumänsk svit, RU Vlaske Pojas, SR 
Dipat, GR Kopanitsa 2, ork, BU Rustemul de briu, RU Vlaski tanc, SR 
Divaratiko, GR Kopaska komb. for GIF, MK Sa - sa, Vladica, SR Vlasko, BU 
Divna, divna SR Kopaska, MK Sa sa, SR Vo krusevo ogin gori, Zoran, MK 
Divotinsko gravsko horo, BU Kopceto, BU Sadilo mome, MK Vodarki - långsam, MK 
Djangurica, BU Kopceto, långsam, BU Sak sak, TU Vodarki - snabb, MK 
Djanguritsa, dragsp, BU Koranfil, MK Salas, Baia Mare, RU Vodarki, MK 
Djanguritsa, ork, BU Kostilata 2, GR Sallama, TU Vranjanska svita, SR 
Djavrdja, SR Kostilata, GR Salta, RU Wisok lest, BU 
Djinovsko, dragsp, BU Kotcharee, AR Salty Dod Rag, USA Xasteria, GR 
Djinovsko, ork, BU Kotchari, GR Samarina, GR Yalli bar, TU 
Dobrovanskata, BU Kots, GR Sano Duso-Vranjanka, SR Yaylalar, TU 
Dodia pikna, GR Koursarikos, GR Sarajevka, SR Yeniyol, MK 
Dogereanca, RU Kratko vlasko kolo, SR Savila se bela loza, SR Yersengatsee, AR 
Dolgoto, MK Krici krici, KR Sborenka 2, BU Yerzenka, AR 
Domna Samiou - Antama'm Palikari_Domna_Samiou Kristina N 1 Sborenka, BU Zagarakia, GR 
Dora Stratou - Ta palaia mou Basana - (Dora S Kristina N 2, Syrtos Schira, BU Zagorisios, GR 
Dospasko orop, MK Kristina N 3 Schottis från Lindome, SV Zaiko, Mak, GR 
Dracevka, MK Kristina N 4 Sedi donka, BU Zajko kokarajko, MK 
Draganinata, BU Kristina N 5 Sepo, AR Zaplet kolo, SR 
Dudlevska Polka, TJ Kristina N 6 Serbisk svit, SR Zavrzlama, SR 
Duke of Perth, SK Kristina N, Tsamikos Serenitsa, GR Zeibekiko, GR 
Dvazdi, trizdi, BU Kriva kruska, SR Sestorka, SR Zensko Berance, MK 
Eench Eemanaee, AR Krivo horo, BU Setnja, SR Zensko krsteno oro, MK 
Egenim, TU Krivo sadovsko oro, BU Setnja, Vladica, SR Zensko za raka, Nevestindko, MK 
Elene mome, dragsp, BU Krivo zensko oro, MK Sev Acherov Aghcheek, AR Zervos-Thymios Gkogkidis, GR 
Eleno mome 1, BU Krivo, BU Severneasco horo, BU Zikino kolo 2, MK 
Eleno mome, ork, BU Krstacka, MK Severneasco horo, RU Zikino kolo, SR 
Epirotikos horos, GR Krubuska, Okänt Sfarlis, modern, MK Zonaradikos T'Aderfia (Ntousko) - Thymios Gkogkidis, GR 
Erketski marsch, BU Krygove pe zemja, BU Sfarlis, original, MK Zonaradikos, GR 
Ersko kolo, SR Krygove vyv wyzduha, BU Shatagi Shoror, AR Zonaradikos, turer, GR 
AnnieNov2012
01 Bjala Roza 05 Makaram 08 Rekansko 11 To Milo 
02 Dile, Dile 06 Mariovska Tresenica 09 Remembering 12 To Milo 
03 Hora in doua parti 07 Morgon i Belgrad 10 Tesko Lillino oro desktop.ini 
04 Kucano Oro 
Ben Koopmanschap
01 Spar 1 08 Spar 8 15 Spar 15 22 Spar 22 
02 Spar 2 09 Spar 9 16 Spar 16 23 Spar 23 
03 Spar 3 10 Spar 10 17 Spar 17 24 Spar 24 
04 Spar 4 11 Spar 11 18 Spar 18 25 Spar 25 
05 Spar 5 12 Spar 12 19 Spar 19 26 Spar 26 
06 Spar 6 13 Spar 13 20 Spar 20 27 Spar 27 
07 Spar 7 14 Spar 14 21 Spar 21 
Bugg
Bo Kaspers Hank Williams 1 Hank Williams 2 Marvin Gaye 
Danser, uppdelat pa länder\Albanien
Aijsino oro Valle Dardhare Valle Labe Valle Permetita 
Bracno oro Martese Valle Dyshe (Kavaja) Valle Matjane (Vajza) Valle Pogonishte 
Ciobankat Valle e Delvines Valle Myzeqare Long Vallja e Kukesit 
Gniljane Valle e Libraszhdit Valle Myzeqare Vallja e Napolonit 
Podrimsko oro Valle e Matit (Zebekshe) Valle Osman Taka Vallja e Shotes 
Prespa Valle e Zagroise Valle Parmetare Vallja e Zileve 
Tropoja Valle Kosovare Valle Permetare Vallja Shamia e beqarit 
Valle Came - Tumankuque 
Danser, uppdelat pa länder\Armenien
Ambee Dagets Govand Khum Khuma Shatagi Shoror 
Aparanee Par Govkazi Par Kotcharee Sheikane 
Ararati Dashti Par Hairer oo Mamoogner Loorke Shirag 
Beejo Harsan Egan Loosne Shoghov Sirun Aghcheek 
Chercorie ankino oro Harsanek Martakan lorke Taltalla 
Daronee yerker Hop Shorma Hoy Nar MooshSaoon Tashginagneroo Par 
Debki Miserlou Jo Jon Nor Bayazit Tomsara Tsolaki-Agar Magar 
Der Zor Jurjena Ooska Gokas Vana Oror Shoror 
Eench Eemanaee Kesabtsee Bar Pompoorig Vana Tsgnors 
Erzerum Kharazan Sepo Yersengatsee 
Geghama Shoorj Par Khosabee Sev Acherov Aghcheek Yerzenka 
Danser, uppdelat pa länder\Bulgarien
Abdal Dvazdi trizdi Krivo Raka 
Aftanska Rachenica Elene mome dragsp Krygove pe zemja Ribniska Gaida 
Ajde Idan Jano Eleno mome 1 Krygove vyv wyzduha Rosi kosi imam 
Ajde razbole se Eleno mome ork Kukunesko (2) Ruka 1 
Baiduska Erketski marsch Kukunesko Ruka Lillian 
balkanfolk 98 1 Gaida avasi Kulsko horo Ruka, kort 
Bavno horo Gankino horo Kustendilsko rachenica Ruka 
Bistrivsko kopanitsa Gankino Malenka Kutsata snabb Sborenka 2 
Boaliiskata Gankino snabb Kutsata Sborenka 
Boalisko horo Gankino Lamba Schira 
Boalisko trakisko horo 2 Ganninata Lesnotosirto Sedi donka 
Boalisko trakisko horo Ginka Lest na pryst Selskoto 
Boalisko Glavnisko cetvorno horo Ludo horo Severneasco horo 
Boenek (Natvaril dobri ) Glezeni Ludo mlado Sham shamaliga 
Boninoto 2 4delar Graovsko horo Malisevsko horo Shirton dragsp 
Boninoto 7 8-delar Graovsko Mar Momichence Shirton ork 
Boninoto, 2 4-delar Gravsko horo Mari Velo Shopsko horo dragsp 
Brankovska Rachenitsa Igna na dvamina dragsp Mitrino horo Shopsko horo, ork 
Brestaska rucenica Ihtimanska kopanitsa Mitro Mitro Sirto 
Bucemis 2, Zoran M Ile ile Mjatalo lenche Snoshti Sam Maiko 
Bucemis 3 Intimanski kopanica Neka doide mama Sopska na poyas 
Bucemis, acc Isruchanka Neka dojde mama Strandjansko horo 
Bucemis, Cavit Izgrala e Mezecinka Nevestino Svatbarsko 
Bucemis, Zoran M Izwyrli kondak Novo Zagorsko Svernato 
Bucimis snabb Jalti Iablen Oj Sope sope Svishtovsko horo dragsp 
Bucimis Jove male mome, U Okänd bulgarisk Svishtovsko horo ork 
Bukice Kales Kate, BU Opas 1 Talima 
Cekuryankino Kalga Machko Opas 2 Tchopraz 
Celebinsko Kalga matcko 2 Oti Fatme Toci Mitra 
Cerkesko fr Lillian Kalga mathko dragsp Pajduska Topchirsko 
Cerkesko (2) Kalgamacko Pajduskata Toptisko Pravo horo 
Cerkesko Kamber Pajdusko Crtvoka Tousarovsko 
Cetvorno 2 Kamischica Pazardzhik Pajdusko horo Trakisk hora 2 
Cetvorno Vladimir Karabunarskata Pazardziska Kopanitsa Trakisk racenica 2 
Cetvorno Kardamskata Petronino Kiril Trakisk racenica 
Cibarsko Kasap Petrunino Trite pyti 
Cicovoto Kate kate Pirava Dae Triti pati dragsp 
Ciganko Kavrak eleno Posenica Triti pati ork 
Cloca Kirovo horo Malko Tyrnovo Povlekana Triti Puti 2 
Daicovo Kiril Kiustendillche Pravo horo 1 Triti Puti 
Daicovo Lillian Kljakane Pravo horo 2 Lillian Tropanka 
Daimianchica Koicovata Pravo horo 3 Trugnala rumjana 
Dajcovo horo Kopanica 1 Pravo severnesko horo Tuparlan 
Dalgata Kopanitsa - trakia Pregyvane Tupurlan 
Divotinsko gravsko horo Kopanitsa 2 dragsp Pruzhinki Varnanski cocek dragsp 
Djanguritsa dragsp Kopanitsa 2 ork Pusta mladost Varninski cocek ork 
Djanguritsa ork Kopanitsa Vestra Trakien Racenica Kiril Varteleshka 
Djinovsko dragsp Kopceto långsam Racenica na horo Lillian Vidinsko pajdusko 
Djinovsko ork Kopceto Racenitca na horo Vladimir Vlaske horo 
Dobrovanskata Krivo horo Rachka Vlasko 
Draganinata Krivo sadovsko horo Rade, Rade Wisok lest 
Danser, uppdelat pa länder\Grekland
Anaforita el Izela (Gallana-Matsouka) Hasaposerviko Makedonsk svit Sousta Rodou 
Apanw_sthn_triantafyllia_Dora_stratou Hiton Imera Maleviziotikos Sousta 
Apo pan ke ka (Matsouka) Horos tis Giknes Papadia Maniotikos Sperveri 
Apo pan ke ka(Ak-dag maka), GR I Kleftes Mavromata Stris 
Argo Tic I Vlaha Menouis Syrtos Makedonia 
Athina Ikariotikos Mono Gaita Syrtos Pylaias 
Baiduska Issos Neranzia Syrtos Trakien 
Baintouska Jannis Kostas Ni ke dre Syrtos 
Ballaristos Jannis Parathianos Nikos Oikonomidis Antikeri Tai tai 
Ballos Kalamatianos 1 Växjö Okänd grek 2 Lillian Tamsara Nikopolis 
Berati 1 Kalamatianos 1 Okänd grek 3 Lillian Tamsara Tribizont 
Berati Kalamatianos 2 Växjö Okänd grek 4 Lillian Tamsara 
Choros koftos Kalamatianos 2 Okänd grek Lillian Tic Diplo 
Dailiana Kalamatianos Parios Okänd pontisk Tic Monon 
Despo Kalon Korits Matsouka Omal 1 10 Tik 
Dipat tribizont Karagouna Omal Aplo 1 6 Titara Argyroupolis 
Dipat Karsilamas Omal Kars Traditionellt Grekiskt Pentozalis Kos 
Divaratiko Kastrinos Kreta Omal Karslidikon Tri pati 
Dodia pikna Kastrinos Trakien' Omal Outsai Tripati 
Domna Samiou Antama'm Palikari_Domna_Samiou Kavodoritiko Palamakia Tsakonikos 
Dora Stratou Ta palaia mou Basana Klistos Argithea Paramithia Tsamikos 2 
Epirotikos horos Klistos Ypatis Payduska Tsamikos Kristina N 
Etere Konstantas Pazargana Tsamikos 
Fissouni Kostilata 2 Pentozali grigora Tsestos 
Frasia Kostilata Pentozali siganos Tsourtou iozouz 
Gaitanaki Rhodou Kotchari Pigi Vasilikos 
Gerakina Kots Plataniotiko nero Vlaha Konitsa 
Getiere Argyroupolis Koursarikos Podaraki Thymios fostarkt Xasteria 
Getiere Kristina N 1 Popova kerka Yaroumbi 
Giatros Kristina N 2 Syrtos Samarina Zagarakia 
Giwrgos Mpagiwkhs Antama'm Palikar Kristina N 3 Serenitsa Zagorisios 
Grekisk okänd Kristina N 4 Se_Gelasane Zaiko Mak 
Gribovo Kristina N 5 Siganaki Kws parastash sth Rodo Zeibekiko 
Haniotikos 1 Kristina N 6 Sirtos Ep Zervos Thymios Gkogkidis 
Haniotikos Letsina Sirtos sta tria Zonaradikos TAderfia Ntousko Thymios Gkogkidis 
Hasapikos (2) Levendikos Tzemo Soufliotoda Zonaradikos, turer, GR 
Hasapikos Levendikos Sourapia Zonaradikos 
Hasaposervico Växjö' 
Danser, uppdelat pa länder\Israel
Debka daluno Debka mashnun Hava Nagilam Tzadik katamar ifrach 
Debka kafrit Harmonika Nad Ilan Ve David 
Danser, uppdelat pa länder\Kroatien
Ciro Krici krici Siljancica Sukasko kolo 
Kalendara Pozavski drmes 
Danser, uppdelat pa länder\Makedonien
Adana 2 Dervisko Marijo cero Marijo Skudrinka 2 
Adana Devetorka Marino Skudrinka 
Aj dovedi veselo Dolgoto Masko berance Sofisko Gerdan 
Arap Dospasko orop Maskoto oro Sasko Sofisko restaurantmusik 
Baba Djurdja Dracevka Maskoto oro Sofisko 
Berance Gerdan Gaida 2 Moma pri majka, MK Sopkata 
Berance (2) Gjurgjovdenska Neveno mori veveno Staro Makedonsko 
Berance 3 Ibraim Odza Nevestinsko oro Stipski cacak 
Berance 4 Imate li vino Nevesto licno bre kaleso Strumicka petorka 
Berance Istochna Odeno oro Strusko oro 
Berovka 8 akter Ivanovo oro Oj dovedi veselo Sultana polkova 
Berovka 9 takter Jadna doce Oj ti maro dilindaro Svadbarsko 
Berovka Jeni Jol 1 Ovcarka Skudrinka Svarlis 
Biljana platno belese Jovane Jovanke Ovcepolsko oro Svedbano 
Bitola mi roden kraj Kaba Korcance Gerdan Ovcepolsko putrculka Svernato 
Bitolsko svadbeno oro Kalajdzisko Paidusko Lillian Toska Memede 
Bufcansko 2 Kales more dimco Pajdusko 3 Tresenica 
Bufcansko 3 Katanka Pajdusko Sasko Trojno 
Bufcansko Kjupurlika Petka Tropnalo oro 
Bukice Kopacka dragspel fr Lillian Potrcano U krusevo ogin gori 
Bukitse 2 Kopacka fr Lillian Pravo oro Vajte n'El Basan 
Cacak 2 Kopaska komb for GIF Prespansko oro Velgosko ork 
Camce Kopaska Pustupano oro Velgosko 
Cerkesko Koranfil Radikalka Vo krusevo ogin gori, Zoran 
Chicovata Krivo zensko oro Ratevka 2 Vodarki snabb 
Cigancica 2 Krstacka Ratevka Vodarki - långsam 
Cigancica Kucano 2 Romano oro Vodarki 
Cigansko skopsko oro Kucano Sadilo mome Yeniyol 
Crna Gorka 1 Lesnoto restaurantmusik Sfarlis modern Zajko kokarajko 
Crna Gorka 2 Makedonsk svit Sfarlis original Zensko Berance 
Cucersko Makedonske igre Sirto Zensko krsteno oro 
Cuperlika Makedonsko Devojce Sirtos restaurantmusik Zensko za raka Nevestinsko 
Cveke Beraska Makedonsko oro Skopski Cocek Zikino kolo 
Demirhisarsko zensko oro Malisevka Skopsko, Sasko 
Danser, uppdelat pa länder\Romsk
Bronx pharo Cigansko Cocek Museskoro primo horo Surdulcko horo 
Danser, uppdelat pa länder\Rumänien
Alunelul amestecat Ca la breaza Hora de la Sascut Papuselele 
Alunelul amesticat 2 Cadinasca Hora de la Vaslui Pripoianca 
Alunelul batut long Capilna Hora de la Vrancea, RU Rata 
Alunelul batut Chiparusa Hora de nunta Roata de la Todora 
Alunelul de briu Ciocurlanul Hora Dermanesti Rumänsk klappdans 
Alunelul de mana mod Cioful Hora din Bucovina Rumänsk svit 
Alunelul de mana Clopetelul Hora din Vaslui long Rustemul de briu 
Alunelul del la cirna birca Corageasca Hora din Vaslui Rustemul 
Alunelul di briu din Mereu Coragheasca de la Vinatori Hora Dumbraveni Salas Baia Mare 
Arcanul Batrinesc Coraghesti din Berzumti Hora la patru Salta 
Arcanul feciorilor Younger Arcanul Coraghesti-hei Voirea Hora Lautareasca Severneasco horo 
Arcanul Kombination av Feciorilor och Batrinescl Creitele Hora Lautereasca (gif) Sirba 2 
Arcanul Moldavia Cumatrita - 10% Hora le put Sirba Baia Mare 
Arcanul Cumatrita Hora mare Munt Sirba cu Naframa 
Ardeleana 2 Damul Banat Hora moldoveneasca 2 Sirba de Iasi 
Ardeleana Dansul fetelor Hora Moldoveneasca Lillian Sirba de la cinci 
Ardeleneste De sarit Hora moldoveneasca Sirba de la Dragasani 
Arnavuteasca De strigat Hora Muntenia Sirba de la sticlaria 
Asta'i hora mare De tare Hora Nunti Sirba din Flamanzi 
Baia Mare, Hora De trei ore pe dupa masa Hora Pluii Sirba din Ialomita 
Balaceana MOD för Gif De-a lungul Hora'n doue parti Sirba din Vrancea, Viorel 
Balaceana MOD FöR GIF-12% De-nvartit Baia Mare Hutulca din Brodina Sirba din Vtrancea 
Balaceana, utan turer Dogereanca Hutulca Sirba primaveri 
Balta Dunareni Fecioreasca 1 Baia Mare Ilenuta long Sirba 
Balta Fecioreasca 2 Baia Mare Ilenuta Sorucul Maram 
Barbuncul din Nasaud Fecioreasca Invertita Baia Mare Sorucul 
Batraneasca de la Ciocanesti long Floricica Mold Invertita Svit Baia Mare 
Batraneasca de la Ciocanesti Galaunul de la Sapata Jianul (2) Taraneasca (2) 
Batraneasca de la Straja Geampara de la Taprisar Jianul Taraneasca 
Batrineasca de la Arbore Geamparalele de la Vadu oii Joc batrinesc, RU Tocul 
Batrineasca Geamparalele Joc de leagene din Dragomiresti Trei pazeste batrinesc 
Bicopuceanu Hangul mod Joc din Slatina Trei pazeste 
Boiereasca Hangul Joiana kodansen Treiliseste Viorel 
Briul batrin Hora Campulungului Joiana Lillian Treiliseste 
Briul drept(normal) Hora a doua de la Goicea Lautareasca(normal) Trendafilko 
Briul drept(slow) Hora banateana Lautareasca(slow) Trilisesti 
Briul lui Faicia Hora Buteleni Lesasca Troaca 
Briul lui Toma Hora Corbasca Maramures Baia Mare TVuppvisningsdans Baia Mare 
Briul pe opt Hora de la Borca Murguletul Udisteanca 
Briuletul de la Birka Hora de la Oravita Nuneasca Vicoveanca 
Briuletul Hora de la Ritipiti Oas Maramures Vlascencuta de la Pietrosani 
Buceagul 
Danser, uppdelat pa länder\Serbien
Basara, Vladimir Kalac 3 4takt Moravac Stara sapcanka 
Batuta Kari kalac 3 4, Vladica Moravsko kolo Stara djurdjevka 
Bela rada Kalac 4 4, Vladica Niska cocek Stara planina 
Bre dojvece Kalac 4 4takt Op sa batuta Stara Vlajna 
Brzak Kalac 5 4takt Pembe Staro oro 2, Vladica 
Bug2 långs Kalac 5 4, Vladica Planinka Staro oro 
Bugarka 2 dubbel långs Kalac 9 8takt Polomka Staro selsko, Vladica 
Bugarka 2 dubbel Kalac 9 8, Vladica Pop Marinko Staroselsko 
Bugarka 2 Keremejli Popovicanka Vladica Sto gu nema 
Bugarka Dragan Kleska Popovicanka Sumadinsko kolo 
Bunjevka Kokoneste Porodinka Svrlijski cacak 
Cacak, Koretiste, Vladica Kolubarski vez Vladica Poziv kolo Svrljig 
Cacak, Krajiste, Vladica Kolubarski vez Prekid kolo Svrljigski Cacak Vladica modifierad 
Cacak, Nis, Vladica Kopacka, Vladica Prepisor Svrljiski cacak Vladica 
Cacak, Svrljig, Vladica Kopacka Prizren Timocke igre 
Cacak Kratko vlasko kolo Pusla Rumena Todorka 
Cacak2011 Kriva kruska Rumenka Vladica Toicovo oro 
Cica obrevono kolo Kucevacko kolo Rumenka Tramurisa pi pisor 
Cigancica Lakovano kolo Sa sa Vladica Trojanac Vladica 
Ciganski orient Lastavice Sa sa Trojanac 
Cupino kolo Leskov långs Sano Duso Vranjanka U sest 
Divna, divna Leskovacka cetvorka Sarajevka Uzicka Carlama 
Djavrdja Leskovacki cacak Savila se bela loza Vajte n'El Basan 
Ersko kolo Leskovaska Serbisk svit Vlajina Vladica 
Gajdica, Vladica Lile Sestorka Vlaske igre 
Gnjilanski cacak Vladica Liljino kolo Setnja Vladica Vlaske Pojas 
Gokcansko kolo Makazice Setnja Vlaski dragulj 
Gruzanska svadba Malo vlasko kolo långsam Shopsko trojna igra Vlaski tanc 
Igre iz okoline Bujanovca Malo vlasko kolo Shopsko trojna Vranjanka Vladica 
Igre iz okoline Laskovca Manastirijanka long Shopsko Zoran Vranjanska svita 
Ja isprothi Manastirijanka Sigma vhlaskedans Vranjska Bugarka, Vladica 
Jedu Memedovo oro, Vladica Sota Zaplet kolo 
Jovancica Vladica Mirkovo kolo Sprska svadba Zavrzlama 
Jovancica Moravac Vladica Srp svadb långsam Zikino kolo 
Kacerac 
Danser, uppdelat pa länder\Sverige
Halling från Österdalen, NO Polska efter J. Skar, SV Polska Nås Slängpolska Flickornas Mikaelidans 
Hambo på logen Polska efter Lejsme Per, SV Polska Ore Snyftvalsen 
Julottan Grängesberg Polska Falu Kristine Polska Orsa Sollerö långdans 
Kringellek POLSKA FINNSKOG 1 Polska Rättvik Springlekar från Lima, SV 
Käringa med Stavin POLSKA FINNSKOG 2 Polska Svärdsjö Systerpolskor n A. Rosen, SV 
Lejdelåten Polska Garpenberg Polska Särna Uti den gröna lunden 
Polka efter Neptun, SV Polska Grangärde Polska Säter Vallåtspolska efter Lejsne Per, SV 
Polska 2 efter Neptun, SV POLSKA JÖSSE HÄRAD Polska Älvdalen Vals efter L. Per, SV 
Polska Bingsjö Polska Järvsö Rörospols, NO Vals från Särna, SV 
Polska Boda Polska Malung 1 Schottis från Lindome, SV Vals hörk 
Polska efter D. Danielsson , SV Polska Malung 2 Schottis, Tyska polskan Grangärde 
Danser, uppdelat pa länder\Turkiet
Adyaman Delilo 2 Kocari Tirge 
Ali Muhtarin oglu Delilo lazbar Vay, vay halime 
ATABARI Egenim Madimak Yajla Yollarinda 
Bir nom dir Esmer Mastika Yalli bar 
Cift jandarma Eyvah, Eyvah nare Sak sak Yaylalar 
Dagilar Gelin halayi Sallama Zeybek(Harmandarli) 
Delilo (2) Halay agir super horon sallama Zigos 
Danser, uppdelat pa länder\Ungern
Magyar vagy negyes, UN Tommy, Katrin Csardas, UN UN Lasu Sergö UN, Körcsardas 
Mesösegi, UN UN Csardas 
Danser, uppdelat pa länder\USA
Blame it on the bossanova, USA Oh Johnny, USA Teaton Mountain Stomp, USA Twelth Street Rag, USA 
Ice cream, USA Salty Dod Rag, USA Trickey trickey, USA Virginia Reel, USA 
Limbo Rock, USA 
Danser, uppdelat pa länder\Övriga
Arkan, UK Duke of Perth, SK Krubuska, Okänt Siciliansk tarantella, IT 
Brandle de Quercy, FR Hammerschmidtgesellen, TY Marulen, MÖ Troika, RY 
Dudlevska Polka, TJ 
GRÄNSLANDSLÅTAR
01 HALLING 09 HURV 17 POLSKA JÖSSE HÄRAD 24 POLSKA 
02 POLSKA FINNSKOG 1 10 POLSKA 18 TVAA POLSKOR 25 POLSKA 
03 POLSKA FINNSKOG 2 11 HALLING 19 POLSKA 26 VALS 
04 POLSKA 12 DOKTOR BERGSTROEMS POLSKA 20 JENTA PA NESET 27 FANS POLSKA 
05 BRUDMARSCH 13 POLSKA 21 REJLAENDER 28 POLSKA 
06 HALLING 14 POLSKA 22 BRUDEDANS 29 REJLAENDER 
07 HALLING 15 POLSKA 23 POLSKA 30 HAMBORGER 
08 POLSKA 16 POLSKA 
kopanitsa
Bistrichko oro Dajchovo oro Krivo Sadovsko oro Opa Nina Nina Naj 
Cherkoury Ankino oro Hora Nuntasilur 
ljungnas2012
Dobra neveshte Emkino Strumicka petrorka  Vranjanska bugarka 
Dobrovanskata Ichtimanska kopanitsa Tropoja 
ljungnes2010
Alunelul del la cirna birca Ludo na drom Tri devojke zbore zborile U radine 
Asmar Ani Shegana 
ljungnes2013
graovsko laz_bar serbez_donka stipski_cacak 
jove_male_mome manastirjanka 
ljungnes2014
Ajde Jano Dipat Gefusha Pembe 
Chala chala Etere Kalgamatchkata Pesacka 
Chatagi govand 
Nikolay-KPH-2012
01 Bisstrisska Kopanitsa 07 Jalti Lablen 13 Opas(babuk) 18 Trite stapki 
02 Boaliskata 08 Kapatovsko 14 Ormanij 19 U radine 
03 Brankovska Rachenica 09 Kato Sedish 15 Radomirsko 20 Zarui bob 
04 Dile, Dile 10 Libe, Libe 16 Selinik 21 Spår 21 
05 Dimitrea 11 Mari velo 17 Kokonica desktop.ini 
06 Ginka 12 Na divor sede 
Ojämna takter
01 Kopanica(Gankino) 07 Cerkesko 13 Berance 19 Cadineasca 
02 Pajdusko 08 Petrunino 14 Cupurlika 20 Geamparalele 
03 Dospatsko 09 Ludo na drom 15 Ovcepolsko oro 21 Kalamatianos 
04 Racenica(Povlekana) 10 Daicovo(Ile Ile) 16 Devetka 22 Divarotiko 
05 Jove male mome 11 Baba Durda 17 Zensko pusteno oro 23 Dipat 
06 Cetvorno 12 Eleno mome 18 Lesnoto(Besli Rromni) 24 Mastika 
Rom
romsk 
Rom\unknown - DARMSTADT MAHALA DANCES 2013
01 - Kocani Orkestar - Pravo , So kerdem 05 - Gazoza Band - Gilansko Horo 09 - Erdjan - Musesko Oro 12 - Yuri Yunakov - Bronx Pharo 
02 - Kocani Orkestar - Pharo 06 - Reyhan - Horahano 2 10 - _Sconosciuto_ - Pharo Refki Hamiti 13 - Rumen Shopov - Sitno Topahansko Oro 
03 - MuHAREM AHMETI - TELO VAS HORO 07 - Dzafer & Titanik Orkestar - GOTZE DELCHEV-PRAVO 11 - Roman Havasi - Djevriakoro Pharo 14 - DZAFER & NOVO 2010 - Terno Pharo 
04 - Julia_Bikova & KRISTALI BAND - SURDULICKO HORO 08 - Rumen Shopov - Phirno Pharo 
Sasko-KPH-2012
Cucuk Kopacka Osogovka Oro Shtipski Cacak 
Cupurlika Kucano Oro Potrchano Toska 
desktop.ini Mariovska Tresenica Serbez Donka Vardasko 
Seglora 2014
Kiqxachia perifane Talima Tri Devoje Zvor Zvobile Vaspoukani kochani 
Sarakina 
seglora
Brankovska Racenica Ganinata Memedovo oro Povlekana, Lillian 
Cibarsko Halay agir Papuri Ungureana 
Djal i ri Lahovano Kolo 
seglora2012
Djal i ri Mama na Stojan Dumase Svatbarsko Tocul 
Ibraim Odza Marioska tresenica Taraneasca Tzorbazidikos 
Karabunarskata Morski Rak Igre Tino Mori Vlaske horo 
Kopacija Malesorka 
seglora2013
01 Mom Bar 05 Pyrgiosios 09 Odeno Oro 12 Krivo horo 
02 Tremoliastos 06 Libe, Libe 10A Ibrahim Odza 13 Toska 
03 Zajko Kokovajko Arap 07 Rozensko 10B Ibraim Odza 14 Cocek Zavamo 
04 Predi Janec 08 Dile dile 11 Staro Bansko Oro lazbar 
Serbien2014
Bre Devojce Kalac 4-4 Oj devojce Setnja 
Emkino Kalac 5-4 Oro se vije Uzicko kolo 
Gif.html Kalac 9-8 Pesacka Vranjski svrjlig 
Kalac 3-4 Kolubarski vez Polomka